המלצות

יואל ממכבים

ב 1/4/2014 רכשתי מערכת מים אפורים דגם AQUA מ״פתרונות ירוקים״.ההתקנה בוצעה בצורה מקצועית, אדיבה ובהתאם ללוחות הזמנים שהובטחו. המערכת מביאה לחסכון ניכר בצריכת המים להשקיה וזאת תוך רמת תחזוקה סבירה לחלוטין. אני ממליץ על התקנת מערכת AQUA של ״פתרונות ירוקים״.


נורית שגב, שגב תכנון וביצוע בע"מ. פרדס חנה 20/12/2013 

חברת "פתרונות ירוקים", בניהולו של גיל בן מאיר, ביצעה מערכת טיהור מים אפורים בגן שתכננתי והקמתי לאחרונה.
נעשה שימוש בעיקרון אגן ירוק ובמידע טכנולוגי נוסף ומרתק, בעלות סבירה.

השירות ניתן בעתיו וכל שהובטח – נתקיים מיד.
המערכת התחילה מיד לעבוד, בשל נסיבות מיוחדות, ועוד לפני שתילת האגן הירוק– המים טופלו והגיעו לרמה טובה.

לא ערכתי עדיין בדיקות מעבדה אך המים נטולי ריח לגמרי, זוהי אינדיקציה מסוימת.
כמו כן, נמצאו פתרונות יצירתיים מאוד לגחמות תכנוניות שהגיתי, ככה שהצד הוויזואלי נמצא נשכר.

כמו שאת מבינה, אני ממליצה בחום... ובימים האלה כל טיפת חום היא יקרת ערך :)

בהצלחה, נורית


משפחת גאון, קציר 15/9/2012

כשהחלטנו להרחיב ולשפץ את הבית שלנו, ולהפוך אותו ככל האפשרי עבורנו, למערכת אקולוגית מקיימת, היה ברור שנתקין בבית גם מערכת למחזור המים האפורים.

השטח שלנו כולל איזור קדמי תחתון ומישורי שעליו בנוי הבית, ואיזור אחורי עליון מדרוני ותלול שנבנו בו, מהאבנים שבשטח, טרסות לעצי פרי ונוי. לאחר התייעצות עם גיל, הוחלט להשתמש בהפרשי הגבהים ליצירת מערכת השקיה המשתמשת במים האפורים מהבית שלנו (מקלחות, כיורי מקלחות ומכונת כביסה) שתשקה את הטרסות וכל שאר הגינה,(חוץ מגינת הירק) תוך שימוש בהפרשי הגבהים ובכוח הכובד. 

זה כל כך פשוט, מקיים ויפה וככה זה עובד:
המים האפורים נאספים בגינה למיכל סגור תת קרקעי בחלק הנמוך של השטח, ועוברים בו סינון ראשוני בלבד. ממנו הם מועלים על ידי משאבה לאגן הירוק הנמצא בחלק הגבוה ביותר בשטח שלנו. הפרש הגבהים הוא כ 10 מטר.

האגן, (שהוא בעצם ג'קוזי ממוחזר שנמצא נטוש ביישוב)  מלא כולו באבנים חצץ טוף וצמחים כמו גומא קנות הודיות וסוף שמהווים, כך הבנתי, מסננת ביולוגית ומחמצנת למים. ממש מתחת לאגן הירוק בטרסה שמתחתיו, ישנה בריכת שיקוע, שגם היא, כמו שאפשר לנחש, ג'קוזי שהיה פעם יתום והיום הוא מלא מים וצמחי מים שמחים מאד, על התנאים האופטימאליים בהם הם חיים – מים זורמים (כל פעם שמישהו מתקלח בבית) וחומרי מזון שאותם שאר צמחי הגינה ממש לא צריכים. בבריכה זו שוקעים ונאכלים על ידי צמחי המים כל התוצרים הלא רצויים לפני שיעברו המים להשקיית הגינה.

מכאן, יוצאים ויורדים צינורות השקיה עם ברזים פשוטים עליהם וכך ניתן לווסת את השקיית כל השטח, אבל האמת, שמים לא חסרים אז הברזים פתוחים כל השנה וכולם נהנים: התאנים, השקדים, הלימונים, הזית, הפרחים... וגם אנחנו. 


9/2011 Judy from Herzlia 

I am really glad I had you install the recycling system
for my home---even though it only takes in water from one shower and one sink, I also included all the water coming from my washing machine. My water bill has dropped by around 60% !!! This enormous savings will cover the cost of the system in around one year!! Thank you.
You were always pleasant, prompt and it was a wonderful experience.

רוצים לדעת איזו מערכת מתאימה לכם?
השאירו פרטים לייעוץ אישי